Logo fortepianarium

 Bardzo dziękujemy za cudowny koncert Marii Ołdak i Joanny Owczarek- Ciszewskiej oraz za tak liczne przybycie.

Fortepianarium 6 listopad 2022

Fortepianarium 6 listopad page 0001

MARIA OŁDAK

W 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem Warszawską Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w klasie Julii Jakimowicz-Jakowicz. W tym samym roku otrzymała pełne stypendium na studia u Igora Petrushevskiego w Royal Academy of Music w Londynie, które ukończyła w czerwcu 2007 roku z prestiżowym dyplomem DipRAM oraz nagrodą specjalną Prorektora za wybitny recital dyplomowy i liczne osiągnięcia.

Jest laureatką ogólnopolskich oraz międzynarodowych przesłuchań i konkursów, m. in. I miejsca oraz dwóch nagród specjalnych za wykonanie utworów Karola Szymanowskiego w Konkursie Allegro-Vivo w Horn w Austrii, a także nagrody publiczności w prestiżowym konkursie Friends of the Academy Wigmore Award w Londynie. W 2008 roku została wyróżniona stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Młoda Polska”.

Jako solistka, kameralistka oraz muzyk orkiestrowy występowała wielokrotnie z takimi artystami, jak Martha Argerich, Pinchas Zukerman, Charles Dutoit, Renée Fleming, Edgar Meyer, Mark O’Connor, Sol Gabetta, Joshua Bell, Simon Mulligan, Paul Gulda, Toby Spence, Pekka Kuusisto, Raphael Wallfisch, Branford Marsalis, Chris Botti, Sting.
Nagrywała m.in. dla Deutsche Grammophon, EMI i CD Accordu.

W 2013 roku została wyróżniona Nagrodą Prezydenta Miasta Opola w dziedzinie Kultury oraz Srebrnym Laurem Umiejętności i Kompetencji. W 2022 roku została wyróżniona prestiżowym tytułem Associate of the Royal Academy of Music w uznaniu za swoje osiągnięcia i znaczący wpływ na rozwój kultury. 

JOANNA OWCZAREK-CISZEWSKA

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie (2013, fortepian, klasa prof. Ewy Bukojemskiej), Hochschule für Musik und Theater w Monachium (2016, fortepian historyczny, klasa prof. Christine Schornsheim) i Akademii Muzycznej w Katowicach (2017, klawesyn, klasa prof. Marka Toporowskiego). Studiowała także Historię Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Laureatka międzynarodowych konkursów pianistycznych i kameralnych. Za swoje osiągnięcia została dwukrotnie uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska oraz Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Przygodę z wykonawstwem na historycznych instrumentach klawiszowych rozpoczęła w 2010 r. podczas półrocznego pobytu w Salzburgu w ramach stypendium Sokrates-Erasmus, zgłębiając tajniki gry na pianoforte pod okiem prof. Wolfganga Brunnera, a w następnych latach na klawikordzie (Akademia Muzyczna w Krakowie, klasa mgr Marii Erdman). Uczestniczyła także w kursach mistrzowskich poświęconych instrumentom historycznym prowadzonych przez artystów takich jak Katarzyna Drogosz, Jos van Immerseel, Christine Schornsheim, Menno van Delft, Alexei Lubimov, Malcolm Bilson, Petra Matejova i Andreas Staier. Występuje jako solistka i kameralistka (m.in. z Trio ohne Worte i Duo Veloce) w kraju i zagranicą, specjalizując się w muzyce XVIII i początku XIX w. Działalność koncertową łączy z pracą pedagogiczną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Opolu, ma na swoim koncie również publikacje poświęcone zagadnieniom wykonawstwa historycznego.

Więcej informacji znajduje się na stronach:

https://fortepianarium.wordpress.com

oraz

https://www.facebook.com/fortepianarium

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mając na uwadze ochronę Państwa danych osobowych i dbając o Państwa prywatność, zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności przetwarzania danych osobowych.